Dobre wieści dla KN „IP”

Mamy zaszczyt poinformować, że dzięki staraniom Sylwii Duszyńskiej z Universidad de Valencia została nawiązana współpraca między Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i Facultat de Dret, Universitat de València (Departament de Dret Internacional, Salón de Grados), której efektem będzie wspólna konferencja naukowa w Walencji w dniach 27 kwietnia – 1 maja 2010 r.

Wśród zaproszonych gości znalazło się 8 członków naszego koła wraz z opiekunem naukowym doc. dr T. Grzeszak.

1 panel podczas konferencji został poświęcony naszej uczelni i tematowi „Do we need right of publicity as a new IP right?” Prelegentami będą wtedy członkowie naszego koła z następującymi tematami:

Mariusz Molenda„Shall right of publicity exist after one’s death?”

Karina Artwich„Distinguishing the right of publicity – theoretical justifications”

Rafał Kłoczko„Usage of right of publicity by sport club, league and national federation”
Agnieszka Sztoldman„Commercial usage of right of publicity on example of celebrities and non-celebrities in American jurisprudence”
Radosław Pawluk„Legal character of publicity licensing”
Patrycja Cielenkiewicz„Right of publicity and financial claims”
Monika Gebel„Protection of publicity rights by Vatican”
Michał Sałajczyk –  „What does right of publicity protect?”

Mamy nadzieję, że wspólna sesja referatowa zaowocuje dalszą współpracą między oboma wydziałami prawa!