Cykl spotkań – „IP przy kawie”

19 paź
19 października 2009

Cykl spotkań – „IP przy kawie”

23 października 2009 roku o godz. 18:30 w kawiarni Tarabuk (ul. Browarna 6 – pawilon po drodze z Kampusu Centralnego do BUWu) inaugurujemy cykl spotkań pt. IP przy kawie. W małej grupie i luźnej atmosferze, zapewnionej atmosferą sympatycznej kawiarni, będziemy podczas tego cyklu rozmawiać na wybrane tematy z szeroko pojętego zakresu własności intelektualnej.

IP przy kawie inaugurujemy spotkaniem z dr Teresą Grzeszak, z którą będziemy rozmawiać o dozwolonym przez ustawę rozpowszechnianiu wybranych wizerunków, które stanowia tylko „szczegół całosci”.

W skrócie: od kiedy można powiedzieć, że ktoś umieszczony na zdjęciu stanowi tylko szczegół całości? Czy aplikacje takie jak Google Street View, z punktu widzenia polskiego prawa, powinny zasłaniać twarze przypadkowo zarejestrowanym osobom? Co dalej w wypadku profesjonalnej fotografii i umieszczaniu na zdjęciach ofiar bądź uczestników wojen? Gdzie przebiega granica?

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Koła.

Tradycyjnie prosimy o potwierdzenie swojej obecności.

Tags: , , ,