IP Academics: Linkowanie = rozpowszechnianie?

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „IP Academics. Koneserzy Prawa Własności Intelektualnej”. Ostatnio rozmawialiśmy o regulaminie Facebooka – w zasadzie, nie oddalamy się zbyt znacząco od tej tematyki, ponieważ tym razem na naszym ruszcie znajdzie się wszelkiego rodzaju linkowanie!

Tęgie umysły w Polsce i na świecie zastanawiają się, czy linkowanie stron, na których znajdują się treści chronione prawami autorskimi, równa się naruszeniu tych praw. Czy linkowanie to rozpowszechnianie w rozumieniu art. 116 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych? A może to tylko niewinna wskazówka (podobna do przypisu w książce), która ułatwia znaleźć określoną treść?

Postaramy się zmierzyć z powyższymi pytaniami, przyglądając się dwóm wypowiedziom naszej judykatury:

1) wyrokowi Sądu Okręgowego Warszawa-Praga z dnia 12 lipca 2013 r. (I C 504/12) oraz
2) wyrokowi Sądu Apelacyjnego w Krakowie z dnia 20 lipca 2004 r. (I ACa 564/04)

Zachęcamy do zapoznania się notatką Bogusława Wieczorka na jego blogu „Własność intelektualna w praktyce”. Tam też znajdziecie uzasadnienie do wyroku Sądu Okręgowego Warszawa-Praga: http://prawo-ip.blogspot.com/2013/09/linkujesz-na-facebooku-mozesz-za-to.html

Spotykamy się dzień po wykładzie Profesor, czyli we czwartek (19 grudnia) o godz. 18:30 w Grawitacji (tym razem, sala na górze). Jakbyście nie mogli nas znaleźć, dzwońcie: 694 012 066.

Wieczór tylko dla koneserów!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *