займ на карту займ на карту срочно без отказа

IP Academics: Prawo prasowe a internet

14 mar
14 marca 2014

Już w najbliższy poniedziałek (17 marca) zapraszamy tradycyjnie do Grawitacji (stół na prawo od drzwi) na godzinę 18:30.

Tym razem tematem naszej rozmowy będzie prawo prasowe, a konkretniej mówiąc zastosowanie tej archaicznej ustawy do aktualnej, dynamicznie zmieniającej się sytuacji w polskiej i światowej sieci.

Lekturą obowiązkową na spotkanie jest art. 7 ustawy Prawo Prasowe zawierający słowniczek i zapewniający mnóstwo radości szczególnie przy definicji prasy.
Zainteresowanym tematem i posiadającym nieco więcej czasu polecam również artykuł Gardockiego, Strona www.sn.pl nie jest dziennikiem ani czasopismem, Rzeczpospolita, 06.09.2007 poświęcony przede wszystkim zagadnieniu periodyczności, podstawowe orzeczenie SN w materii prasy internetowej, czyli IV KK 174/2007 (polecam, świetny sprawozdawca), oraz nieco dłuższy, ale bardzo ciekawy tekst Balcarczyk, który znaleźć możecie na łamach Biblioteki Cyfrowej Uniwersytetu Wrocławskiego –  Prasa internetowa (1) – przybliżenie pojęcia, podstawa prawna.

Wszystkich zainteresowanych tematyką serdecznie zapraszamy!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *