„Zarządzanie własnością intelektualną” na UJ

W roku akademickim 2011/2012 Uniwersytet Jagielloński uruchamia studia drugiego stopnia (SUM) o nazwie „Zarządzanie Własnością Intelektualną”. Kierunku takiego nie prowadzi dotąd żadna inna uczelnia w Polsce (kierunek „unikatowy” w rozumieniu ustawy o szkolnictwie wyższym, uruchamiany za specjalną zgodą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego). Studia te prowadzone będą przez pracowników naukowych Instytutu Prawa Własności Intelektualnej oraz Instytutu Ekonomii i Zarządzania – uznanych specjalistów w swojej dziedzinie.

Nauka odbywać się będzie w trybie stacjonarnym. Studenci zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z zakresu praw własności intelektualnej oraz zarządzania tego rodzaju prawami. Kandydatami na studia mogą być absolwenci wszystkich studiów licencjackich i magisterskich, a w szczególności absolwenci prawa i absolwenci studiów pierwszego stopnia na kierunkach takich jak zarządzanie, ekonomia, informatyka. O przyjęciu na studia decyduje wyłącznie kolejność zgłoszeń. W programie studiów znajdą się takie przedmioty jak np. prawo patentowe, prawo autorskie, prawo Internetu i ochrona baz danych, marketing innowacji, tworzenie i działalność firm spin-off, zarządzanie ryzykiem projektów innowacyjnych.

Absolwenci uzyskają tytuł magistra zarządzania. Zdobyta wiedza i umiejętności z zakresu prawa i zarządzania pozwoli im zasilić przede wszystkim kadry przedsiębiorstw podejmujących działalność innowacyjną i jednostek szeroko pojętego sektora badań i rozwoju.

Bliższe informacje: www.ipwi.uj.edu.pl

Rekrutacja (od 22 czerwca, decyduje kolejność zgłoszeń): www.erk.uj.edu.pl