IP Challenge 2014: Poznajcie bohaterów jutrzejszej rozprawy!

16 maj
16 maja 2014

Przedstawiamy Uczestników oraz Jurorów finałowego etapu IP Challenge 2014. To oni jutro wystąpią na symulacji rozprawy!

Drużyna Uniwersytetu Warszawskiego

Adam Krassowski (kapitan) – student V roku prawa na WPiA UW. Entuzjasta ruchu wolnej i otwartej kultury, wikipedysta, geek. Jest członkiem organów zbyt wielu instytucji, co wraz z jego zamiłowaniem do zdobywania nowych umiejętności i skakania z tematu na temat niepokojąco przekłada się na postępy w jego pracy magisterskiej o prawnoautorskich aspektach nagrań z gier komputerowych. Hobbystycznie grafik komputerowy.

Oskar Kochman – student IV roku prawa na WPiA UW. Zainteresowania naukowe koncentruje wokół prawa rynku kapitałowego oraz prawa własności intelektualnej. Współpracownik think tanku Laboratorium Prawa i Gospodarki. Prywatnie pasjonat historii XX wieku, spacerów po bieszczadzkich szlakach i dobrej książki.

Rafał Kuchta – student IV roku prawa na WPiA UW. Miłośnik literatury faktu i nowych technologii. W wolnych chwilach słucha rocka. Seminarzysta prof. Wojciecha Kocota. Tematem jego pracy magisterskiej będzie najprawdopodobniej odpowiedzialność cywilna ISP.

Drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego

Katarzyna Lejman (kapitan) – studentka IV roku na WPiA UJ. Nie potrafi usiedzieć na miejscu i uwielbia pracę z ludźmi, co znajdowało przez ponad dwa lata ujście w pracy w Wydziałowej Radzie Samorządu Studentów WPiA UJ. Nie może się doczekać tegorocznych wakacji, szczególnie górskich wędrówek po Tatrach i opustoszałych Bieszczadach. Seminarzystka prof. Janusza Barty oraz świeżo upieczony zwycięzca ogólnopolskiego konkursu Law Games w dziedzinie prawa autorskiego.

Martyna Gałdecka – studentka IV roku prawa na WPiA UJ i mieszkanka Krakowa, choć sercem pozostanie na zawsze w rodzinnej Bydgoszczy. Od roku zajmuje się uprawianiem efektywnej administracji, jako Przewodnicząca Koła Naukowego Prawa Własności Intelektualnej TBSP UJ i jedyne, co ją pociesza to, że przynajmniej nie robi tego w ukochanej biurokratycznej Francji. Seminarzystka prof. Ryszarda Markiewicza, z którym łączy ją niechęć do abdukcyjnego rozumowania Trubunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, o której zapewne w efekcie będzie jej praca magisterska, choć oficjalnie miała rozważać odpowiedzialność za umieszczanie odesłań do stron internetowych. Nieustannie biegnie przez życie, choć ciągle próbuje się zatrzymać, ale maraton pozostaje na razie w sferze jej marzeń.

Justyna Zygmunt – studentka IV roku prawa na WPiA UJ. Rodowita krakowianka ciężko pracująca nad poprawnym wymawianiem „trz”. Autorka artykułów naukowych, referentka na konferencjach i laureatka konkursów Prawo a Nowe technologie, Konstytucyjnego Turnieju Sądowego. Interesuje się prawie wszystkim; co tydzień ma nowy pomysł na pracę magisterską i wkrótce nikt nie będzie chciał być jej promotorem. Prywatnie miłośniczka kotów, sztuki, herbaty i internetu.

Członkowie Jury

Beata Piwowarska (przewodnicząca) – sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie. Karierę zawodową rozpoczęła na początku lat 90-tych pracując, jako sędzia Sądu Rejonowego w Sosnowcu, a później w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Praga, orzekając w sprawach cywilnych. Przez 5 lat (1998–2003) była konsulem w Konsulacie Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Strasburgu. Obecnie orzeka w sprawach gospodarczych oraz jest przewodniczącą Sądu Wspólnotowych Znaków Towarowych i Wzorów Przemysłowych. Od roku 2007 rozstrzyga również sprawy cywilne w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie, jako sędzia delegowany.

Maria Dębska – adwokat kancelarii Baker & McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy. Zajmuje się zagadnieniami z zakresu prawa autorskiego, znaków towarowych, dochodzenia ochrony praw własności intelektualnej, nieuczciwej konkurencji, mediów elektronicznych, ochrony danych osobowych oraz prawa konsumenckiego. Prowadzi praktykę sądową reprezentując osoby prawne oraz fizyczne w sprawach z zakresu własności intelektualnej, prawa karnego (w tym przestępstwa tzw. „białych kołnierzyków”), prawa cywilnego, gospodarczego i administracyjnego. Prowadzi także postępowania przed Sądem Polubownym ds. Domen Internetowych przy PIIT.

Katarzyna Tobiasz-Dumania – rzecznik patentowy kancelarii Baker & McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy. W 2001 roku uzyskała tytuł LL.M. w zakresie prawa międzynarodowego i porównawczego w Chicago Kent College of Law przy Illinois Institute of Technology w Chicago, USA. Od 1999 roku zajmuje się prawem własności intelektualnej. Posiada uprawnienia do reprezentowania klientów przed Urzędem Patentowym RP, Urzędem Harmonizacji Rynku Wewnętrznego w Alicante, Biurem Międzynarodowym Światowej Organizacji Własności Przemysłowej oraz Europejskim Urzędem Patentowym. Dwukrotnie zasiadała w Jury IP Challenge (2012 i 2013).