IP Challenge 2014: Poznaliśmy grupy półfinałowe!

W mijającym tygodniu kapitanowie drużyn rozlosowywali grupy półfinałowe IP Challenge 2014.

Do grupy A trafili gospodarze tegorocznych zawodów – Uniwersytet Warszawski – oraz dwie uczelnie debiutujące w IP Challenge: Uniwersytet Śląski oraz Uniwersytet Wrocławski. Z kolei trzeci z nowych zespołów, Uniwersytet w Białymstoku, przystąpi do półfinałowego starcia w grupie B z finalistami, odpowiednio, edycji 2012 i 2013: Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetem Jagiellońskim.

Możliwa jest więc powtórka finałowego zestawienia sprzed roku (UW – UJ) oraz sprzed dwóch lat (UW – UAM). Nie wolno jednak lekceważyć ekip z Górnego i Dolnego Śląska oraz Podlasia, które z pewnością będą chciały utrzeć nosa swoim bardziej doświadczonym rywalom.

Początek rozgrywki półfinałowej zaplanowany jest na 24 lutego, kiedy to drużyny otrzymają kazusy, na podstawie których sporządzą opinie prawne – będą miały na to dwa tygodnie. Parę finałową IP Challenge 2014 poznamy pod koniec marca.

Grupa A: Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Wrocławski

Grupa B: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Jagielloński